Ben Kimim?

Merhaba, ben Gözde Akkılıç. 25 Nisan 1988’de Ankara’da dünyaya geldim. Doğduktan kısa bir süre sonra ‘Cerebral Palsy’ rahatsızlığım olduğu anlaşıldı. Bu yüzden sizlerin doğuştan sahip olduğu ve kolaylıkla geliştirebildiği motor becerilerini ben çok çabalayarak elde ettim. Belki de bu yüzden hayatla sürekli mücadele etmem.

Hayatta hiçbir şeyin sebepsiz olmayacağına inanırım. Mesela karşımıza çıkan biri ile gerçekten tesadüf eseri ile mi tanıştık sizce? Yoksa o kişinin hayatımızda tamamlaması gereken bir misyonu olduğu için mi? Belki de bizim O’nun hayatına dokunmamız gerekiyordur. Öğrendiklerimiz ve öğrettiklerimiz kadarızdır hayatta belki de. Kısaca hiçbir şey sebepsiz değildir.

İlkokula 8 yaşında, Ankara’da Telsizler İlköğretim Okulu’nda başladım, sonrasında Reşat Bey İlköğretim Okulu’nda devam ettim. Lise eğitimimi yine Ankara’da Kirami Refia Alemdaroğlu Lisesi’nde tamamladım. 2006’da mezun olduktan hemen sonra Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü kazanarak yükseköğrenimimi tamamladım.

Yazmaya 12 yaşında karar verdim. Günlük tutarak içimdekileri yazıya aktarıyor belki de kendimi dünyaya bu şekilde ifade ediyordum. Yeni bir eve taşınırken babamın benim için yazdığı günlükleri buldum. Ortaokuldaki değerli Türkçe öğretmenim Bilsen Öztürk’ün cesaretlendirmesiyle babamın yazdığı günlük ve denemeleri kitaplaştırmaya karar verdim. 3 yılın sonunda “Hayat Gülümsersen Gülümser Sana” adlı kitapta toparladım. 2004 yılında yayımlanan kitabım okuyuculardan beğeni alınca 2005 yılında “Kardelen Çiçeği” ismiyle geliştirilmiş yeni baskı yayımlandı. Kitaplarım yayımlandıktan sonra çeşitli yazılı ve görsel medya mecralarında haberlerim yapıldı.

Meleklerin varlığına inanır, ihtiyacımız olduğunda mutlaka hayatımıza dokunduklarını düşünürüm. Belki görünen bir surette, tanıdık bir yüzle belki de hiç farkında bile olmadığımız küçük mucizelerle… Kısacası meleklere hayranım. Bir de dağlarında bile çiçeklerin açtığı, içinde eşsiz güzellikler barındıran, yeşili ayrı denizi ayrı güzel canım İzmir’e..

Hepimizin hayata gelmekte bir amacı var. Benim ki de, kitaplarım vasıtasıyla okuyuculara yeni pencereler aralamak, hayata farklı açılardan bakmalarını sağlamak. Ben bu dünyaya hislerimi sizinle paylaşmaya geldim.

Sevgiler..