Benim Hikayem

Yazarken; hislerimi ifade etmek için kelimeleri yoklarken zihnimde, kalbimdeki sesleri daha iyi duyduğumu ve kendimi daha iyi tanımaya ve görmeye başladığımı hissediyorum. Belki de bu yüzden yazmak ve blog tutmak benim için her zaman önemli oldu. Yazı, hem kendimle hem de dünyayla iletişim kurmamı sağlayan bir araç oldu. Bu yüzden de bir sabah uyandığımda içime dolan yaşadıklarımı kaleme alıp kitaba dönüştürme fikrinin peşine düştüm. Her yazın yolcuğu gibi “yapamazsam”, “güzel olmazsa” gibi tereddütlerimi aşıp kitabım “Hayat Gülümsersen Gülümser Sana”yı elime aldım. İnsanların kitabımda ve hikayemde kendilerinden bir parça bulduklarını ve benimsediklerini gördüğümde yaşadığım mutluluk bana yazmaya, anlatmaya ve paylaşmaya devam etmek için gereken cesareti verdi.

Her insanın hikayesiyle geldiği ve hikayesini yaşamak için, var olmak için çabaladığı dünyada birbirimizin hikayelerine dokunarak ilerliyor, gelişiyor ve iyileşiyoruz. Ben de kendi hikayemin kahramanı olarak hayatı benim gördüğüm pencereden anlatmaya 12 yaşında yazmaya başladığım günlüklerimle karar verdim. Zamanla bu hikaye anlatıcılığı rolüm, sesimin eriştiği yere kadar insanlara dokunmak için blog ve kitap yazmaya dönüştü. Annemin, babamın ve benim hikayemizi anlattıkça insanların bizim yaşadıklarımızdan ve mücadelemizden ilham aldıklarını gördüm. Onlara umut ve cesaret vererek, daha iyi bir hayata dair güzel bir bakış açısı sunmaya çalışmak benim hayatımı da anlamlandırdı ve zenginleştirdi. Bu birlikteliğimize, birbirimizin hayatına dokunmaya devam etmek için bu sefer blog yazılarımla sizinle konuşmaya ve sizlere anlatmaya devam edeceğim.

Başlarken

Bu bloğa başlamadan önce günlük yaşam içinde koşuşturuyor ve bizi içine çeken bir yığın meşguliyetin peşinde sürükleniyordum. Bu esnada hayatın benim için anlamını çok kolay bir şekilde unuttuğumu fark ettim. Dünyadan biraz kendim için vakit çalıp hayatın küçük sanılan anlarının içimi dolduran neşesini ve güzelliğini kelimelere dökmek istedim. Bu blog sayesinde de sizleri de kendi hayatı anlamlandırma yolculuğuma dahil etmeyi arzu ediyorum. Yer yer yeni şeyler öğrenmek, hayata dair yeni pencereler açmak ve yer yer de dertleşmek için… Hem size hem bana iyi gelecek şefkatli ve sevgi dolu uzun bir yolculuk olmasını dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir